סקרים למבנים

ביצוע סקרים למבנים באמצעות
מתודולוגיית BIM

הקמתו של כל מבנה, החל ממבנה מגורים ועד למבנה תעשייה, מבנים ציבוריים ומבני מסחר, כרוכה בהליך תכנוני והנדסי מקדים אשר חשיבותו רבה ובעלת השפעה. הנדסת מבנים היא רכיב מהותי הן בהתהוותו של המבנה ובניהול הפרויקט והן בהשפעותיו לטווח הרחוק על תפקוד ויציבות המבנה, תקינותו, אחזקתו ועוד.

ככל שענף הבנייה והתעשייה מתקדם ומתפתח, לצד תהליכי עיור ומודרניזציה, נוצרים עוד ועוד גורדי שחקים ומבנים גדולים ומסועפים, אשר הופכים פרויקטים רבים למורכבים ורבי גורמים.

 

מתודולוגיית BIM , נוצרה מתוך הצורך בניהול ואיגוד המידע בין כל הגורמים הקשורים בהליך התכנון והבנייה וביצירת הליך סדור וברור על סך כל מרכיביו.

במהלך עבודתנו, אנו מלווים קבלנים, אדריכלים ויזמים בפרויקטים חדשים ובהליך הבנייה וכן עוסקים בייעוץ למבנים קיימים וניטור ליקויים באמצעות יישום מתודולוגית  BIM ויצירת מודל מפורט ומדויק של המבנה.

עם הזמן למדנו כי נוצר צורך הולך וגדל במתן תמונה הוליסטית-חזותית על מבנים מורכבים קיימים. בבדיקת המבנה טרם רכישתו, בבחינת ליקויים, ביצירת תוספות או שינויים. הצורך והביקוש הללו הולידו שירות חדש וייחודי ל BIM TEAM-ביצוע סקרים למבנים באמצעות טכנולוגיית BIM.

מהו סקר מבנה?

למעשה סקר מבנה הינו מסמך המציג את מצב המבנה מבחינה פיזית הנדסית וכולל בסופו של התהליך, המלצות ודרכי פעולה בהן יש לנקוט בטרם ביצוע חידוש או שיקום של המבנה. בסקר מבנה רגיל נכללים תיאור כללי של המבנה, על כל חזיתותיו זיהוי בעיות הנדסיות ומיפוי מפגעים.

BIM TEAM הדור הבא של סקרי מבנים

במה שונה סקר המבנה שלנו? הסקר מציג תמונה מקיפה, הוליסטית ורבת ממדים של המבנה. באמצעות טכנולוגיות BIM אנו בוחנים בצורה ויזואלית את מצבם של מבנים מורכבים , מתקני תעשייה , בנייני מגורים וגשרים, מתעדים את הליקויים באמצעות תמונות ומצביעים על שינויים שבוצעו במבנה במהלך השנים. כל הליקויים הללו מתועדים על גבי מודל תלת ממדי מפורט ומדויק על כל גורמיו, אשר משותף עם כל הצוות המעורב בפרויקט בזמן אמת.

אלו נתונים ניתן להפיק מהסקר?

הסקרים שלנו מנתחים כל אלמנט במבנה באופן מדוקדק, עד לבורג החיבור הקטן ביותר.
על פי הסקר נוכל להציג בעיות במבנה, לבנות דו”חות ייעודיים ולהוסיף בדיקות נוספות במידת הצורך.

היכן BIM TEAM מרכזת את המידע שנאסף בביצוע הסקר?

המידע מרוכז ומאוגד בתוכנת Trimble Connect-

תוכנה המיועדת לחברות וארגונים העוסקים במידול וחישוב הנדסי. התוכנה מסייעת לכל חברי הארגון לקבל את כל נתוני הסקר והבדיקות בצורה מרוכזת ולראות את התמונה הגדולה והבהירה באופן המפורט ביותר, עד לרכיב הכי זעיר.

דו”ח סקר חזותי מקיף

דו”ח מקיף ומורכב ברמה פירוט גבוהה, מבוסס BIM . החל משלב המדידות של הפרויקט, דרך התכנון והצגת הנתונים המדויקים וכלה בהקמה. הדו”ח מציג את הממד החזותי ומאפשר הבנת כלל שלבי הפרויקט ושילוב כל פרטי המידע מקטן ועד גדול.

בבסיס הדוחות עומדת החשיבה כי כל פרט הוא בעל חשיבות מכרעת בתפקוד תקין של המבנה ועל כן הוא מקבל ספר שלם של חישובים משלו.

הדוחות שלנו מפורטים ומציגים מידע עד לרזולוציה הגבוהה ביותר, כדוגמת מידע ספציפי וממוקד על המחברים, אשר בעלי חשיבות רבה בתכנון וחישוב מבני פלדה (חלק בלתי נפרד מתחום הפלדה הם המחברים, המקשרים בין אלמנט לאלמנט במבנה).

מידע הנמצא בבדיקות הסקר לדוגמא:

  • מהו גובה החלק?
  • מהו רוחבו?
  • באיזה שעה נוצר?
  • מה המשקל שלו?
  • מאיזה חומר הוא בנוי?
  • באיזה חלק של המבנה הוא נמצא ?

יתרונו הרב והמוכח של הסקר הוא בהיותו דינאמי ומקיף. באמצעות שימוש במתודת BIM הוא מעניק תמונת מצב מבוססת מציאות ואיסוף מידע שיטתי לאורך זמן המניבה חסכון בעלויות, אחזקה מיטבית ורווחיות.