BIM


BIM
מידול מבנים בעולם פרויקטלי

אנחנו ב BIM TEAM מאמינים בטכנולוגיות מבוססות צורך.
בעולם ההנדסה הנע בקצב מהיר, ידע ושיתוף פעולה הם גורמים אקוטיים בהצלחתו של כל פרויקט.
מתוך כך, יצרנו את המודלים שלנו, מבוססי טכנולוגיית BIM, המלווים בהצלחה רבה פרויקטים שונים, החל משלב התכנון ההנדסי ועד לתהליך הקמת הפרויקט בשטח.
תיאום, סינרגיה בין גורמים שונים, ייעול ותוצאות איכותיות, הינם רק קומץ מהיתרונות שמביאה עמה טכנולוגית BIM החדשנית בה אנו נעזרים.

BIM Building Information Modeling

מגמות גידול וצמיחה בענף הבנייה בעולם ובארץ לצד מורכבות הולכת וגדלה של פרויקטים הניבו צורך בכלים מתקדמים אשר מספקים מענה לניהול מידע מתודי.

מידול מבנים

 BIM הינה מתודולוגיה העוסקת בניהול מידע בפרויקט. המתודה נשענת על מודל רב ממדים אשר משמש ככלי שיתופי רב ערך עבור כל הגורמים הלוקחים חלק בפרויקט. שימוש במודל ה BIM משמעו יצירת תהליך אשר תחילתו במודל תלת-ממדי אינטליגנטי המאפשר תיאום ותכנון מערכות, המחשה ריאליסטית של שלד המבנה, כלל המערכות וחומרי הגמר ,  ניהול מסמכים, תיאום וסימולציה לאורך כל מחזור החיים של הפרויקט ( תכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה).

מודל ה - BIM

מודל ה-BIM נוצר במשך תכנון הפרויקט, באופן אשר מאפשר לעוסקים בו:
צוות המתכננים וצוות הניהול ,להיות שותפים לכל פיסת מידע בזמן אמת. שיתוף המידע מסייע לתיאום ודיוק בין כל מערכות המבנה באופן המשפיע ישירות על איכות הפרויקט.

התוצאות ברורות: צמצום התנגדויות ושינויים בביצוע במהלך הבנייה,  שיפור איכות התכנון והביצוע של כלל התשתיות וכן חסכון במשאבי זמן וכסף.

יעילותו והיתרונות הרבים אשר הוא מביא עמו, עתידים להפכו לכלי היעיל ביותר עבור מנהלי הפרויקטים אשר יסייע בידם ללמוד ולהכיר את הפרויקט על כל סעיפיו עוד לפני  שהפרויקט התחיל ומבלי לצאת לשטח.

כיצד נבנה התהליך ?

1

ליווי תהליך התכנון ואיסוף החומר מצוות המתכננים באופן שוטף תוך הטמעת כללים והנחיות שיתמכו במתודולוגיית העבודה BIM

2

הקמת מודל מבוסס נתונים , מדויק ומפורט שכולל את שלד המבנה, המערכות והתשתיות , פיתוח השטח וחומרי הגמר.

3

ניהול המודל באופן שוטף והטמעת נתונים נוספים רלוונטיים כדוגמת – לוחות זמנים , תקציב , תעודות בדיקה , הסכמים וכל מסמכי הפרויקט הרלוונטיים.

4

ניהול מודל בתהליך הביצוע – כלי ייחודי למנהל הפרויקט שפורס את כל נתוני הפרויקט מראש ובצורה מדויקת ובכך תאפשר להתכונן לכל אתגרי הביצוע הרבים בתורה נכונה ולחסוך זמן ועלויות.
בסוף התהליך יתקבל מודל מדויק שיכלול את כל תהליכי הפרויקט ויוכל לשמש את המזמין בעתיד לעוד המון שימושים.

ניהול מתקדם עם BIM TEAM

BIM TEAM הינה חברת הנדסה המספקת שירותי תכנון ומידול עבור מגוון פרויקטים בתחום הבניה, וכן עבור קונסטרוקציות פלדה מורכבות. אנו מתמחים במידול באמצעות תכנת תלת ממד ייעודית מהמתקדמות בעולם עבור ענף הבניה. חשיבותו הרבה של מודל ה BIM בעולם הבנייה , ברורה. מדובר במודל “חי” המאפשר זרימת מידע, מתעדכן תדיר אל מול הביצוע ומאפשר שיפור בקרת אישורי תהליכי בניה וכן קיצור תהליכים בירוקרטיים רשותיים. כבר היום, חברות רבות נהנות מיתרונות המודל בייעול פרויקטים, חסכון במשאבים ודיוק תהליכים.
בעתיד הלא רחוק מודל תלת ממד חכם יהווה בחירה טבעית לייעול ומינוף ביצועים
ועל כן ילווה כל פרויקט מיום התחלת התכנון ועד למסירתו למזמין.
יכולות שיתוף המידע והדינמיות שבו, ישמשו את המודל ככלי אשר ימשיך ללוות את המבנה גם במשך שנות פעילותו , ייתן מענה לאנשי האחזקה והתפעול של המבנה ויתעד כל פעילות אשר נעשית בו.